A kajakosoknál 200 méteren a Dunakesziről indul születésű Lucz Anna nyerte a női egyest a kajak-kenu országos bajnokság és világbajnoki válogató záró versenynapján a szegedi Maty-éren.

A nőknél K-2 200 m-en az a páros nyert, amelynek tagjai egyesben az első két helyen végeztek, Lucz Anna társa Kiss Blanka volt. Mögöttük újpesti klubtársuk, az egyesben hatodik Szénási Zsófia zárt Douchev-Janics Natasával, aki fénykorában itthon sokáig a legjobbnak számított, és a nemzetközi mezőnyben is meghatározó volt.

Lucz Anna a női négyes tagjaként triplázni tudott vasárnap, a hajóban testvére, a tokiói olimpián egyesben hatodik helyezett Lucz Dóra mellett párostársa, Kiss Blanka, valamint Szénási lapátolt.

A vegyes hajókban 200 méteren Lucz Anna Csizmadia Kolos Attilával tovább folytatta az aranyérmek gyűjtését.

Előző cikkKésik a beígért hidegfront, csak dél körül ér ide
Következő cikkElszabadult szénabálák az egyik legismertebb dunakeszi körforgalomban