Az előrejelzés szerint a következő napokban bőséges csapadékra és viharos szélre is számítunk, a dunai árvíz pedig a ráadás. Az árhullámról itt írtunk bővebben, ami pedig az esőt és a szelet illeti, sok jóra nem számíthatunk. A hétvégén akár 100 mm csapadék is eshet, és 60 km/h-nál nagyobb széllökésekre számítunk, amelyet egy mediterrán ciklon okoz. Tóth Eszter főkertész közösségi oldalán adott tájékoztatást arról, hogy mi várható a városban, és milyen intézkedéseket tegyünk, ha például kidől előttünk egy fa.
“Általánosságban elmondható, hogy a növényzet állapota a nyári nagy melegek és az idei csapadékmentes időjárás miatt nagyon leromlott. Az elmúlt napokban több helyen a száraz gallyakat leszedtük, ápoltuk a fáinkat, de a felázott talajban, az erős szélben, a lombjukon plusz víztömeggel – a gyenge egészségi állapotban lévő fák esetében – nagyobb az esélye az ágleszakadásnak, fakidőlésnek. Kérem, amikor ma este leparkolják az autójukat, nézzenek fel, nézzenek körbe, ne álljanak olyan fa alá, amelyről egy nagy szél leszakíthat ágat! Bármennyire is nyitott szemmel járunk és gondozzuk a növényeinket, a koronába nem látunk fel, és lehetnek balesetek, előre nem várt események!” – írja Dunakeszi főkertésze.
Tóth Eszter így folytatta bejegyzését:
“A képen a héten a Duna sor egyik fája látható, a villás elágazódású fa egyik villája fél órával a fa ápolási feladatmeghatározása után fordult ki – sajnos még a beavatkozás előtt, de szerencsére senkinek semmi baja nem lett. FONTOS INFORMÁCIÓ! Amennyiben az esetlegesen kidőlt fa, leszakadt ág utat, járdát, közlekedésre használt területet torlaszol el, vezetéken lóg, emberéletet veszélyeztet, kérjük, hívják a 112 segélyhívó számot! A 112 hívása után megköszönjük, ha ügyfélszolgálatunkon is bejelenti, mivel a katasztrófavédelem a veszélyt elhárítja, de a közterületen keletkezett gallyakat, zöld hulladékot, faanyagot munkatársaink fogják elszállítani” – írja a főkertész.