A kutatás során az iASK-FTI munkatársai, a főigazgató Miszlivetz Ferenc vezetésével összesen húsz különböző szempontot vettek figyelembe egy-egy járás vizsgálatakor. A módszertan alapját egy összetett számítás képezi, amely többek között a Központi Statisztikai Hivatal elérhető adatain alapul. A vizsgálat így egyebek mellett kiterjedt az ezer lakosra jutó regisztrált KKV-k számára, az ezer lakosra vetített álláskeresők számára, az adózók arányára, de vizsgálta például a televízió előfizetők arányát, a kulturális rendezvényen résztvevők számát, vagy az ezer lakosra vetített összes zöldterület méretét is.
A Világgazdaság által ismertetett tanulmány szerint a Dunakeszi járásban van a legtöbb lehetőség, azaz ez a legéletképesebb.
Az iASK-FTI-kutatás sorrendje
- Dunakeszi,
- Balatonfüredei,
- Budakeszi,
- a Veszprémi,
- az Érdi,
- a Balatonalmádi,
- a Gárdonyi,
- a Szigetszentmiklósi,
- a Pilisvörösvári
- és Váci járás is.
A KRAFT-index az emberközpontú, fenntartható társadalom fejlesztését támogatja, így
olyan adatokat, információkat is figyelembe veszünk, amelyeket korábban puha szempontoknak, kevésbé fajsúlyos tényezőknek tartottak.
A kutatási és innovációs eredmények alapján úgy véljük, ezek az emberi értékekhez és széles értelemben a kultúrához is kapcsolódó adatsorok hasonló jelentőséggel bírnak egy fenntartható, életképes társadalom felépítésében, mint a hagyományosabb gazdasági tényezők – fogalmazott Lantos Zoltán, a Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének kutatója, a KRAFT program vezetője.