A dunakesziek, sőt, az egész környék kedvence a település határában meghúzódó Barka Állatsimogató. Családok százai várták a tavaszt és nyitást, de sajnos még mindig nem lehet látogatni őket. Ennek oka nem más, mint a túlélés. Szó szerint az életben maradásért küzd az állatsimogató, ugyanis, ha a ragadós száj- és körömfájás bekerül hozzájuk, végük.

“Tudjuk, sokan terveztek látogatást hozzánk, és azt is látjuk, mennyien érdeklődtök, mikor nyitunk újra. Ezért szeretnénk őszintén és részletesen elmagyarázni, miért nem fogadhatunk most vendégeket. Magyarországon ismét megjelent a ragadós száj- és körömfájás, egy rendkívül fertőző vírusos betegség, amely kizárólag állatokra veszélyes – de számukra halálos következményekkel járhat. A vírus minden párosujjú patás állatot érinthet: kecskéket, juhokat, sertéseket, szarvasmarhákat, vadon élő állatokat – és természetesen a mi állatsimogató lakóinkat is. Emberre nem veszélyes, de az ember sajnos könnyen tovább viheti – cipőn, ruhán, autóval, sőt, házi kedvenceken keresztül is. Mivel a vírus hosszú ideig lappanghat, valaki teljesen tünetmentesen is terjesztheti. Ezért történhet meg az, hogy egy ártatlan látogatás, egy séta, egy simogatás akár több tucat állat életébe kerülhet. Itt jön a legnehezebb része az egésznek: ha a vírus bármelyik állatnál igazoltan megjelenik, az egész érintett állományt le kell ölni. Ez nem döntés kérdése, hanem kötelező eljárás” – írják közösségi oldalukon.

“A mi állataink nem ‘leltári számok’ vagy ‘haszonállatok’. Ők a mindennapjaink részei. Ismerjük a szokásaikat, tudjuk, ki, mikor éhes, ki, mit szeret, kihez, hogyan lehet szólni. Most minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy megvédjük őket. Ezért vagyunk zárva. Nem szívesen, nem örömmel – hanem felelősséggel.” – hangsúlyozza a Barka Állatsimogató.

Mit tudnak tenni, ha segíteni szeretnének?

Fogadják meg a kéréseiket:

  • Ne etessünk sehol otthonról hozott finomságokkal – most ez különösen veszélyes!
  • Osszák meg minél többen az információt, hogy mások is megértsék, miért fontos ez az időszak.
  • Maradjanak a Barkával online is támogatóként, értő közösségként.

Fotó: Barka Állatsimogató Facebook-oldala

Előző cikkSzenzációs siker a felnőtt asztalitenisz országos bajnokságon
Következő cikkRekord a XI. Futakeszin