Mint ismeretes, egy 70 éves férfi január 21-én, a reggeli órákban ment el gödi otthonából, azóta a tartózkodási helye ismeretlen, életjelet nem adott magáról. A férfi 170 cm magas, őszes hajú, körszakálla szintén őszes. A kutatócsoportok folyamatosan keresik.
“Megint a levegőbe emelkedtünk Felsőgödön. Az elmúlt 2 napban közel 4 km hosszú szakaszt vizsgálnunk át a Duna-parton és a sekélyvizes részeken. A kutatás mindeddig nem vezetett eredményre.” – írja a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat – HUNGO.
A Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat tájékoztatása szerint a keresés fókusza szombaton is Felsőgödre és a Duna közvetlen környezetére összpontosult. Az elmúlt két napban a szakemberek drónokkal egy közel 4 kilométer hosszú szakaszt fésültek át a parton és a sekélyvizes részeken. Ebben a fázisban a hőkamerák használata már nem indokolt, így a program kifejezetten az eltűnt személy ruházatával megegyező színeket és az emberi formákat keresi a képek milliói között.
A firfi eltűnésekor sötétbarna kordbársony nadrágot, zöldesszürke – vállánál fekete – kabátot és fekete-fehér csíkos sapkát viselt.
A nagyszabású akcióban számos szervezet működik együtt:
- A Mantrailing Akadémia Alapítvány személykövető kutyát indított az utolsó ismert helyszínről.
- A vízfelületet és a medret a Naszály Mentőcsoport és a polgárőrség vizsgálja át szonárral felszerelt kisgéphajóval.
- A szárazföldi keresésben részt vett a Vác-Göd Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület, a Mancs a Kézben Mentőkutyás Egyesület, valamint a Kutyák Határok Nélkül (KHN) csapata is.
Aki érdemi információval rendelkezik a férfi hollétéről, haladéktalanul hívja a 112-es központi segélyhívó számot.

















