Európa-bajnoki bronzéremmel írta be magát a sporttörténelembe a dunakeszi kötődésű Sándorházi Vivien, aki első magyarként állhatott egyéni dobogóra tollaslabdában. Az Eb-siker után a Dunakeszi Postnak mesélt arról, honnan indult, mi hajtja előre, és mit jelent számára ez az eredmény. Mi pedig szólunk előre: aki végig nézni a Viviennel készült videós interjúnkat, garantáltan rajongója lesz. Ezt a lányt nem lehet nem szeretni.
Sándorházi Vivien nem számított éremszerzésre, amikor megérkezett a dániai tollaslabda Európa-bajnokságra. A sorsolása sem volt éppen kedvező, ám egy váratlan visszalépés után új lehetőség nyílt meg előtte. De ami ennél sokkal fontosabb, hogy ezzel élni is tudott: rendkívül tudatos játékkal egészen az elődöntőig jutott, ezzel megszerezve Magyarország első egyéni Eb-érmét a sportág történetében.
„Hihetetlen érzés még mindig – akárhányszor ránézek a fényképre, ami azóta a háttérképem, mindig elmosolyodom” – mesélte lapunknak. A siker titka szerinte a stabilitásban és a mentális felkészültségben rejlett, amiben edzője, Henrik is komoly szerepet játszott.

Tóth Henrik, a VSD tollaslabda-szakosztályvezetője szerint is történelmi eredmény született, amely ugyanakkor nem jelenti azt, hogy hátra lehetne dőlni. „Volt egy pár nap eufória, de már visszatértünk a realitáshoz és a munkához. A célok továbbra is élnek, és megyünk tovább előre” – fogalmazott. Hangsúlyozta: bár egyéni sportágról van szó, az ilyen eredmények mögött mindig csapatmunka áll.
Egy iskolai sportnap változtatta meg az életét
Vivien nyolcévesen ismerkedett meg a tollassal egy iskolai sportnapon. Addig úszott, de a labdás sport annyira magával ragadta, hogy egyértelmű volt számára: ez lesz az ő útja. Szerinte a tollaslabda komplexitása különleges kihívást jelent, hiszen fizikailag, mentálisan és taktikailag is folyamatosan fejlődni kell. Mint mondja: „Amikor minden összeáll, az olyan, mint egy kirakós utolsó darabja – elképesztően jó érzés.”
A fiataloknak is bátran ajánlja a sportágat, különösen azoknak, akik nyitottak egy izgalmas és közösségépítő mozgásformára. Hangsúlyozza, hogy noha sok munka van mögötte, közben rengeteg szép élményt ad – versenyeket, barátságokat, utazásokat.
A cél egy győztes mérkőzés a világbajnokságon
A világbajnokságra való kijutást önmagában is nagy eredménynek tartja, de célja, hogy legalább egy mérkőzést meg tudjon nyerni. „Ez már önmagában hatalmas érzés lenne. Persze sok múlik a sorsoláson, de mindent beleadok” – mondta.

Mentálisan is tudatosan készül: az edzéseken igyekszik gyakorolni olyan helyzeteket is, amikor éppen rosszabb napja van, vagy hamar ideges lesz. Mint fogalmazott: „Amit edzésen nem tudok jól csinálni, az versenyen sem fog menni.”
Az elmúlt években komoly szakmai háttér alakult ki körülötte: mentáltréner, gyógytornász, masszőr és természetesen a családja is mellette áll. Az Európa Játékokon például szinte az egész rokonság elkísérte, amit hatalmas támogatásként él meg. A jövőjét illetően egyértelmű a cél: olimpiai részvétel. Bár a legutóbbi kvalifikációról épphogy lecsúszott, az Eb-bronz valamelyest gyógyír volt erre. Most új célok felé tart: szeretne újabb érmet hozni az Európai Játékokról, majd kvalifikálni a 2028-as olimpiára is.