Magyarország csoportelső a labdarúgó-Európa-bajnokság F csoportjában. Dzsudzsák Balázs két gólt is szerzett. Magyarország – Portugália 3-3. A dunakeszi szurkolói sátor kicsinek bizonyult, akkora volt az érdeklődés.

Eb, Várhidi Péter szakértő, portugál

A szurkolói sátorban a meccs előtt főleg 2-1-et tippeltek az emberek, 3-3-ra senki sem gondolt. Abban oszlottak meg csak a vélemények, hogy ki nyeri a csoportelsőségről döntő találkozót. Végül is döntetlen lett, de milyen döntetlen!

A magyar válogatott háromszor is vezetett.

Dzsudzsák és Ronaldo két-két gólt lőtt. A drukkerek rendkívüli módon élvezték a találkozót, énekeltek, tapsoltak, Dzsudzsákot éltettek.

Természetes a Soho Party slágere is felcsendült, mit csendült, 500 dunakeszi drukker énekelte a magyar szurkolók, és most már a válogotott emblematikus dalát.

Az érdeklődés egyébként akkora volt, hogy a szervezők a sátoron kívül még egy hatalmas kivetítőt is felállítottak, hiszen nem fértek be az emberek.

Így estek a magyar gólok

A magyarok Gera Zoltán gyönyörű lövésével a 19. percben szereztek vezetést. A ferencvárosi támadó 37 évesen és 61 naposan a magyar válogatott történetének legidősebb, az Eb-k történetének második legidősebb gólszerzője lett az osztrák Ivica Vastic mögött. A portugálok Nani révén a 42. percben egyenlítettek. A második félidőben bő negyedóra alatt négy gól esett: Dzsudzsák Balázs duplájára mindkétszer Cristiano Ronaldo válaszolt.

Várhidi Péter, volt szövetségi kapitány, aki a szurkolói sátor szakértője volt, azt mondta a Postnak:

soha életében nem látott meg ilyen szépen felépített, okosan átgondolt meccset.

Könnyebbik ágon, de nehéz ellenfél előtt

A nyolcaddöntőben, vasárnap az E csoport másodikja, Belgium vagy Svédország lesz a csapat ellenfele Toulouse-ban. Portugália három döntetlenjével harmadikként zárt, és így Horvátországgal csap majd össze a 16 között.

Szalai Ádám és a magyar csapat tagjai örülnek a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország - Portugália mérkőzés végén. MTI Fotó: Illyés Tibor
Szalai Ádám és a magyar csapat tagjai örülnek a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország – Portugália mérkőzés végén.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Az izlandi válogatott 2-1-re legyőzte az osztrák csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szerdai játéknapján, az F csoport harmadik fordulójában, ezzel a második helyen továbbjutott, a vesztes osztrákok búcsúztak.

Eközben Budapesten megállt az élet

Ezrek ünnepelnek Budapest belvárosában. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítóinak jelentése szerint lezárták a Margit hidat, a tömeg a Nagykörúton vonul a belváros felé, sokan a magyar válogatottat ünneplő rigmusokat skandálnak.

Ünneplő szurkolók a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország - Portugália mérkőzés végén Budapesten, a Szent István körúton  2016. június 22-én. A találkozó 3-3-as döntetlennel ért véget. MTI Fotó: Balogh Zoltán
Ünneplő szurkolók a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország – Portugália mérkőzés végén Budapesten, a Szent István körúton 2016. június 22-én. A találkozó 3-3-as döntetlennel ért véget.
MTI Fotó: Balogh Zoltán

A Erzsébet térről is tömeg indult el az Astoria és a Nyugati pályaudvar felé, a Károly körutat elfoglalták a szurkolók, akik folyamatosan tapsolnak. Leállt a tömegközlekedés. A Deák téren petárdák is robbantak.