A Dunakeszi Sárkány Légió szervezésében jöhetett létre a Sárkányhajó-verseny Dunakeszin május 28-án, ahol több csapat mérte össze erejét 200 és 2000 méteres futamokon. Úgy tűnik, a résztvevők sokkal inkább a sport és a közösség szeretetéért mérettetik meg magukat, mintsem a győzelemért.
“Minket igazából a sport, a Duna és a közösség szeretete hozott ki erre a mai versenyre, mi nagyon régi dunakeszi lakosok vagyunk, és a sárkányhajót nagyon régóta szeretnénk kipróbálni, és azt még hozzá kell tennem, hogy az atyát is nagyon szeretjük, Zsolt atyát. Nálunk a részvétel a fontos csak, nekünk már ez is sokat jelent, hogy itt lehetünk”
– mesélte nekünk a Szent Mihály templom csapatából Sipos Mónika, akit csapattársai a “sajtószóvivőjükké” neveztek ki rövid interjúnk erejéig.
Mónika még azt is elárulta magazinunknak, hogy a családjából nemcsak ő az egyetlen, aki evezett, így ez az esemény egy családi rendezvény is volt a számunkra.
Kilenc és tíz óra között a bemelegítő futamokon sikerült egy kicsit a csapatoknak ráhangolódniuk az egész délelőtt és kora délután tartó versenyzésre.
A Vadlibák csapata is ott volt a versenyen, megtudtuk róluk, hogy ők igazi sárkányhajó-kedvelők, a DunakesziPostnak meséltek megalakulásukról, csapatuk összetételéről és közös hobbijukról.
“Mi egy amatőr sárkánycsapat vagyunk, akik nagyon nagy szeretettel és lelkesedéssel járunk versenyekre. Vannak tagjaink, akik már 2010-ben elkezdtek sárkányhajózni, és azóta apránként jönnek, csatlakoznak hozzánk emberek, főként az ilyen rendezvényeknek köszönhetően. Vonz minket a természet szeretete, a közösség szeretetéért vagyunk itt, a Dunakeszi Sárkányok meghívtak minket a versenyre, ezért úgy gondoltuk, hogy eljövünk, játszunk egy jót”
– meséli Gőcze Böbe, a Vadlibák csapat csapatkapitánya.
“A csapatunkban 16 és 65 éves korúak is eveznek lelkesen, járnak edzésre, foglalkozásilag is sokféle személy megtalálható, tehát a tanulótól kezdve a szakácson át a könyvelőig. Mi nem olyan tagokból állunk, akik ezelőtt versenyszerűen foglalkoztunk ezzel a sporttal, hanem hobbiként álltunk össze, gyakorlatilag bárki jöhet hozzánk, csak legyen meg a lelkesedés, és jöjjön el az edzésekre”
– tette hozzá.
Nemcsak a felnőttek és a tinédzserek, de a kisgyerekek számára is izgalmas volt a verseny, főként, hogy a szervezők zsákbamacskával lepték meg őket, no, és persze remekül pancsoltak a Duna vizében is.
S, hogy végképp senki se keseredhessen el az eredmények miatt, mindenki emlékérmet vehetett át a Dunakeszi Sárkány Légiótól.
A gödi csapat éppen a Vadlibák elleni 2000 méteres futamnak indulnak neki, amelyet egyébként meg is nyertek mindösszesen tizenegy másodperc különbséggel.
Természetesen az eredmények kihirdetése sem maradhattak el ettől függetlenül, a versenyzők közötti versengés kimenetele pedig ez lett végül:
Amatőr kategóriában negyedik helyezést ért el a Szent Mihály templom gyülekezetének csapata, harmadik helyezett lett az Újpesti Tűzoltó- Polgárőr Egyesület csapata, ezüstérmesként tündökölhetett a kategóriában a Szent Miklós gyülekezet csapata, az aranyat pedig 2016-ban Balogh Miklós csapatkapitány sárkányhajócsapata lett.
A húszfős hajóval versenyzők rangsora pedig a következőképpen alakult:
Második helyezést ért el a BKV, Vadlibák és a Dunakeszi Sárkány Légió közös csapata, első helyen a Gödi SE csapata végzett.
A tízfős hajóval versenyzők pedig az alábbiak szerint végeztek:
Harmadik helyezést a Dunakeszi Sárkány Légió csapata ért el, másodikat a Gödi SE, a győzelem ebben a kategóriában a Vadlibák csapatát illette meg.
Mi mindenesetre gratulálunk a csapatoknak, és kívánjuk, hogy rengeteg további remek sportélményt szerezzenek a sárkányhajózók.