Első hazai mérkőzéseit játszotta a felnőtt bajnokságban a VSD korfball csapata. A Szent István iskola sportcsarnokában vívott mérkőzésekre több mint százan látogattak ki, hogy buzdítsák a hazaiakat.

Minden első különleges. Így volt ezzel a VSD korfball csapata is, amely az idei idényben nevezett először a felnőtt bajnokságba, egészen pontosan az NB1/B osztályba.

A fiatal csapat, melynek átlagéletkora 17 év, most először mutatkozhatott be hazai pályán.

Bár az eredmények még nem a javunkra alakultak, a csarnokba kilátogató, száznál is több néző remek VSD-s akcióknak és góloknak tapsolhatott. Az első meccsen a félidőben 5:5 állt az eredményjelzőn, azután a második félidőben a MAFC-i csapata elhúzott, így a végére 8:22 lett, oda.

A második meccs pont fordítva alakult: a Kékvölgy félidőre már 5 ponttal vezetett, de a VSD megrázta magát, és az utolsó percben az egyenlítésért támadhatott. Sajnos a dobások kimaradtak, így végül 12:11 lett ellenfelünk javára, de az látható, hogy a dunakeszi csapat meccsről-meccsre egyre jobban felveszi a felnőtt bajnokság ritmusát, így talán nem túl nagy bátorság kijelenteni, hogy hamarosan megszerezheti első győzelmét is.

A nap folyamán a csapat egy kis ünnepség keretében bemutatta új mezét is. Az ünnepségre hivatalosak voltak a mezszponzor Continest cég képviselői is.

Előző cikkVisszahódítottuk a világbajnoki címet!