Dunakeszi egészségügyi ellátásának két alappillérét, az alapellátást és a szakellátást is érinti a önkormányzat programja, melyben az intézmények külső-belső megújítása és a szakmai ellátás fejlesztése a cél. Dióssi Csaba polgármester a Telekeszi tévében ismertette a programot.

dióssi_SZTK

Dunakeszi egészségügyi ellátása két részre oszlik. Az alapellátás, tehát a körzeti orvosi hálózat önkormányzati feladat: ide tartoznak a háziorvosok, fogorvosok, gyermekorvosok. Az érintettek az önkormányzattal szerződésben állnak, minden évben beszámolni kötelesek, a helyet számukra az önkormányzat biztosítja.

Az önkormányzat programot készített az alapellátási orvosi rendelők ciklus-zártáig történő felújításáról, melynek kezdeti szakaszai már megvalósultak: 2014-ben a Casalgrande téren megújult az orvosi rendelő, a Dunakeszi-Alsó Muskátli utcai rendelőjének külső megújulása és a Fóti úti rendelő folyamatban lévő, teljes, külső-belső rekonstrukciója. A program későbbi szakaszaiban a Muskátli utcai rendelő belső megújítása is sorra kerül majd, 2017-ben a Liget utcai rendelő teljes felújítása, 2018-ban a Casalgrande téri rendelő felújítása a terv, végül pedig 2019-ben a Tábor utcai rendelő felújításával zár a program.

Az egészségügy másik alappillére a szakellátás, ez a szakorvosi rendelőintézetben zajlik. Itt nem csak a dunakeszi lakossága, hanem a fóti és gödi betegek is ellátásra kerülnek. A tavalyi évben a szakorvosi rendelőintézet kívülről már megújult, ám ez egy nagyobb épület és folyamatos munka mellett kell megoldani a belső felújítást, ezért évről-évre egy-egy szárny kerül majd felújításra, így a munkát nem kell megszakítani. A ciklus végére az egész intézmény megújul: vizesblokkokkal, gépészettel és teljes villamos rendszerrel, emellett látványos külső felújítás várható.

Emellett egyéb változásokról is beszélt a polgármester: a tervek szerint a mentők kiköltöznek a Liget utcába, illetve az éjszakai ügyelet is, azzal a céllal, hogy a tüdőgondozó bekerülhessen az intézménybe. Ez azért fontos, mert a jelenlegi tüdőgondozóban az elkülönítést nem igazán lehet megoldani, illetve a szakorvosi rendelő professzionális, digitális technológiájának elemeit tudná használni a tüdőgondozó is.

“A program már elindult, jó pár dolgot sikerült megvalósítanunk, de jó néhány dolog még előttünk van.” – mondja Dióssi Csaba polgármester a Telekeszi televízióban.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/540545836094151/videos/624896434325757/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]
A közelmúltban új háziorvosi rendelő és védőnői körzet jött létre, az összes fogorvosi rendelőbe modern fogorvosi székeket helyeztek. Továbbá az egészségügyhöz sorolható a népszerű oltási program, amelyet az idei évtől vezettek be. A későbbiekben egy új mentőkocsi beszerzésére is törekszik az önkormányzat.

Az infrastrukturális fejlesztés mellett a szakmai fejlesztés is hangsúlyt kap. A már országos szinten is kiemelten kezelt egészségügy Dunakeszin még fontosabbá válik azáltal, hogy folyamatosan nő a lakosság száma, többlet kapacitásra van szükség. Megemelték a Dunakeszi szakorvosi rendelőintézet orvos-óraszámának lehetőségeit, tehát a sorban állásokat, várakozásokat már meg tudják előzni bizonyos szakrendelőkben.

“Nagyon optimisták vagyunk, komoly koncepciót dolgoztunk ki és elemeit folyamatosan hajtjuk végre.”

Dióssi Csaba még hozzátette, hogy nagyon sok munkára lesz szükség, mind az önkormányzat részéről, mind szakmai részről, ám úgy tűnik, végre Dunakeszihez méltó ellátás alakulhat ki, a ciklus végére a felújított intézményekben megfelelő kapacitásokkal működő egészségügyi rendszer lesz.

Előző cikkCsak a labdáért harcolnak az Iskolák Kupáján
Következő cikkElőzetesbe került az idős házaspárra támadó férfi