A magam részéről sajnálom, hogy az MSZP képviselők úgy döntöttek hogy elhagyják a helyi ellenzéket és nem kívánják ellenzéki szerepben képviselni a rájuk szavazókat – a többi között ezt írja Gerner Péter Facebook-oldalán azzal kapcsolatban, hogy az ellenzéki szövetség két tagja, a szocialisták, külön frakciót alakított a dunakeszi közgyűlésben.

Az új képviselőtestület

Felbomlani látszik az ellenzéki szövetség Dunakeszin. Ahogy elsőként a Post beszámolt róla, csütörtökön este három frakció alakult a képviselő-testületben. A lépés meglepetésként értékelhető, hiszen az ellenzéket két párt, a Jobbik és az MSZP dominálta. Ezt az is mutatja, hogy az ő képviselőik szereztek egyéni mandátumokat és szerepeltek kedvező helyen a szövetség listáján.

Most mindenesetre Gerner Péter, aki polgármester szeretett volna lenni, arról ír a Facebook-oldalán, hogy sajnálja a szocialisták lépését. Posztja végén hozzáteszi: Mindezzel együtt biztató, hogy tisztul az ellenzéki tér Dunakeszin. Mi folytatjuk tovább a helyi ellenzéki együttműködés megszervezését, a független nyilvánosság kialakítását.

Amúgy érdekes, hogy a poszt alatt Tonzor Péter, akit a Jobbik helyi elnöke a kampányban még “baloldali világnézetűnek” írt le azt kommentelte a Bilinszky családról (ők alkotják az MSZP-frakciót): Én nem vártam mást tőlük. Az szomorít el, hogy pénzt energiát beleöltünk a munkába. (Még kampánybuszunk is volt), mindezt azért, hogy két emeszpést (tulajdonképpen fideszest) bejuttattunk a testületbe.

Az október 13-ai választás után, Dióssi Csaba polgármesterrel együtt a kormánypártoknak 9, az ellenzéknek 5 képviselője került a testületbe, míg Hircz Tamás függetlenként szolgálja a várost.

Előző cikkZárva lesz a szakorvosi rendelő parkolója
Következő cikkMa van a halottak napja