2023-tól új gimnáziuma lehet Dunakeszinek. Az impozáns dupla intézményről már többször írtunk. Most a gimnázium pedagógiai programját mutatjuk be.

 

Az új gimnázium, amely a IV. Béla király nevet kaphatja, két oltatási programot kínálna. Az egyik anyanyelvi előkészítőre épülő két tanítási nyelvű, a másik szintén nyelvi előkészítőre építő általános képzést nyújtó. Mind a kettő 5 évfolyamos lenne, évfolyamonként 2 osztállyal, azaz összesen 4-gyel. Várhatóan összesen 680 tinédzser járhat majd ide.

Az intézmény alaptevékenysége mellett várhatóan az alábbi kiegészítő tevékenységeket fogja folytatni:

  • ECDL vizsgaközpont/vizsgáztatás,
  • ECL nyelvvizsgahely/vizsgáztatás,
  • Sportmérkőzések lebonyolítása,
  • Konferencia- és rendezvényszervezés.

A pedagógia program általánosságban megfogalmazott elvei közül nekünk a programjában szereplő legfontosabb sajátossága az idegennyelv-oktatási program megvalósítása.

A program fókuszában az angol és a német nyelv emelt szintű, illetve két tanítási formában megvalósuló oktatása áll

tetszik a legjobban. Magyarán ez egy valódi kéttannyelvű gimnázium lenne.

Az idegen nyelvi tantárgyak órarendben megjelenő tanórái mellett az iskolában hangsúlyos szerepet játszik majd a “nyelvi környezetben megvalósuló, az anyanyelvi beszélőkkel való találkozás előnyeit nyújtó csereprogramok és kulturális tanulmányutak megszervezése” is.

A nyelvi előkészítő, valamint a két tanítási nyelvű oktatási forma megvalósítása szakmai szempontból feltételezi egy audiovizuális és digitális eszközökkel felszerelt idegen nyelvi laborhelyiség meglétét is. Ezeken kívül az alaptantárgyakon túl szinte mindegyik órát szaktanteremben tarthatják majd.

A iskola számos sportlétesítménynek, uszoda, csarnokok, szabadtéri pályát ad majd otthont. Ezért nem meglepő, hogy pedagógiai programjában kiemelt helyet foglalnak el a vizes sportágak is: az úszás, a szikronúszás, a vízilabda és a kajak-kenu.

Ami a szervezeti rendszert illet az újonnan alapítandó gimnázium irányítását 1 intézményvezető és 2 intézményvezető-helyettes látja majd el. Az iskola nevelőtestülete a tervek szerint 50-55 fős lesz.

A nevelő-oktató munkát 6 fő nevelő-oktató munkát segítő (iskolatitkár, rendszergazda, laboráns) dolgozó és 15 fő technikai dolgozó (portás, gondnok, karbantartó, kerti munkás, takarító) fogja támogatni. Az épület 0-24 órás felügyelete miatt a technikai dolgozók egy csoportja éjszakai műszakban fog dolgozni az intézményben.

A pedagógiai program a modern pedagógiai módszerek támogatására ezekben a tantermekben, illetve valamennyi osztályteremben a hagyományos tábla mellett interaktív tábla elhelyezését tartja szükségesnek.

Az intézmény a mostani tervek szerint a 2023 őszén kezdődő tanévvel nyílhat meg. A tervezési előkészítés már elindult, ezt a kormány is elfogadta.

Előző cikkPedofíliával gyanúsítanak egy magyar óvónőt
Következő cikkRendőrségi kutyakennel okozott bajt