Egy izgalommentesen focizó Izland sokáig vezetett a magyar labdarúgó-válogatott ellen az Európa-bajnokság második fordulójában. A derék vikingek egy ajándékba kapott 11-est értékesítettek még az első félidőben. Aztán öngóllal egyenlített a magyar válogatott.

Eb-Izland

Ismét telt ház volt a dunakeszi szurkolói sátorban, ahol  5-600 lelkes sportrajongó döntetlenre szurkolta ki a már veszni látszó mérkőzést Izland ellen.

A dunakeszi szurkolók még a szünetben sem voltak elkeseredettek, pedig 5 perccel a félidő előtt ajándék-tizenegyest kapott az izlandi válogatott. Tény, hogy Király Gábor egy szöglet után kiejtette a labdát, de utána az egyik derék viking látványosan feldobta magát és ezt az orosz bíró befújta. A büntetőt pedig simán bevágták.

Eb, kisbaba családdal

A szünetben az optimista drukkerek még 2-1-es magyar győzelmet tippeltek, de ahogy haladt az idő már a döntetlenért fohászkodtak. Ez 3 perccel a 90. perc előtt következett be. Nikolics kiharcolt egy labdát a jobb szélen, keményen középre lőtte és az, Böde szorításában, bepattan egy védőről.

Öngól, de kit érdekel ez. A lényeg az egyenlítés volt.

A sátor ekkor szinte felrobbant.

Sokan Böde Dani nevét kiabálták, míg mások mámorosan, egymásba kapaszkodva éltettek az egyenlítést. Az MTI fotóján jól látszik, hogy ha az izlandi hátvéd nem rúg bele a labdába, akkor Böde Dániel biztosan bepasszolja azt.

Az izlandi Birkir Saevarsson (j2) öngólt lõ, mellette jobbra Böde Dániel (j) és Szalai Ádám (j3) a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja második fordulójában játszott Izland - Magyarország mérkõzésen a marseille-i Velodrome Stadionban 2016. június 18-án. A magyar labdarúgó-válogatott a hajrában egyenlítve 1-1-es döntetlent ért el Izland ellen. MTI Fotó: Illyés Tibor
Az izlandi Birkir Saevarsson öngólt lõ, mellette jobbra Böde Dániel és Szalai Ádám az Izland – Magyarország mérkőzésen a marseille-i Velodrome Stadionban.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A ria, ria Hungária pedig egy percre sem halkult el a második félidő során, de a feszültség tényleg tapintható volt, ahogy haladt előre az idő. A végén azonban mindenki mindenkinek megbocsájtott, még talán a látványosan ellenünk fújó orosz bíróra sem haragudtak a dunakesziek.

Eb, gyerekek

Erdész Zoltán, Dunakeszi alpolgármestere a Post kérdésére csak annyit tudott mondani, hogy tényleg nagyot harcoltak a magyarok és igazságtalan lett volna, ha Izland megnyeri a meccset.

A második félidőben át sem jöttek a félpályán, a labdabirtoklásunk nyomasztó volt

– értékelt az örömtől ittas a sörtől és az eredménytől pedig jókedvű politikus.

Máté Csaba, a Fradi másodedzője volt a sátor szakértője. A meccs után úgy fogalmazott, hogy reális volt a döntetlen, mert a magyarok bár többet birtokolták a labdát nem voltak elég átütőek. Ennek ellenére

ilyen fölény mellett szükségszerű volt az egyenlítés.

Egy 25 éves fiatalember szinte a könnyekig meg volt hatva az egyenlítő találat után. Ő először látja a magyar csapatot világversenyen éppen ezért nagyon örül az eddig sikereknek.

Eb, Dióssi örül

Dunakeszi polgármestere is helyszínen szurkolt. Dióssi Csaba szerint a teljesítménynek ki kellett jönnie a végén és végig bízott abban, hogy a magyarok sikeresek lesznek.

Illusztris vendége is volt a sátornak. Stohl András a Post kedvéért még egy labdával is pózolt. Igaz mindezt még a mérkőzés megkezdése előtt tette.

Eb, Stohl

A két csapat 11. egymás elleni meccsén először született döntetlen, a magyarok immár 21 éve nem kaptak ki Izlandtól.

Mit mond a kapitány?

Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott német szövetségi kapitánya az Izland elleni döntetlen után azt mondta az állami televízióban: “Lényegtelen, hogy a büntető jogos volt-e. A csapat nagyon sokat fejlődött, nagyszerűen játszott. Továbbra is futballoztunk, ez látható a labdabirtoklásból is. Nagyon megérdemeltük, közel állunk a továbbjutáshoz”.

Közel a továbbjutás

A három ugyanilyen rendszerben lebonyolított világbajnokságon mindössze egyetlen csapat esett ki négy ponttal, de matematikailag a magyarok még nem jutottak a 16 közé.

Szalai Ádám és a magyar labdarúgó-válogatott tagjai ünnepelnek, miután 1-1-es döntetlent játszottak a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja második fordulójában játszott Izland - Magyarország mérkõzésen a marseille-i Velodrome Stadionban. MTI Fotó: Illyés Tibor
Szalai Ádám és a magyar labdarúgó-válogatott tagjai ünnepelnek, miután 1-1-es döntetlent játszottak a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja második fordulójában játszott Izland – Magyarország mérkõzésen a marseille-i Velodrome Stadionban.

Az utolsó körben Bernd Storck szövetségi kapitány együttese szerdán Portugáliával találkozik Lyonban. Hogy velük milyen eredmény volna megfelelő az a 21 órakor kezdődő portugál-osztrák-meccs után derül ki.