Harmadik helyen végzett a nők versenyében Staicu Simona a vasárnapi 31. Wizz Air Budapest Félmaratonon. A férfiaknál Józsa Gábor, a nőknél Kácser Zita is megvédte országos bajnoki címét.

Staicu Simona egy 2010-es osztrák verseny győzteseként

A rendező Budapest Sportiroda tájékoztatása szerint sorozatban harmadszor nyerte meg a férfi versenyt Henry Kemboi, aki ráadásul eddigi legjobb budapesti idejével, 1:05:39 órával ért célba. Mögötte a szintén kenyai Abel Kibet Rop (1:06:54 ó), illetve a Rióban maratonon szerepelt Józsa ért célba. Az ob-t a magyar hosszútávfutó 1:07:44 órás eredménnyel nyerte meg.

A nőknél Christine Moraa Oigo diadalmaskodott 1:18:52 órával, több mint fél perccel megelőzve Kácser Zitát. A harmadik helyen végzett a Dunakeszi VSE atlétája, Staicu Simona. A győztes kenyaitól 1 perc 18, a magyar bajnoktól 45 másodperc volt a hátránya.

Staicu Simona 20 éve indult – és nyert – először a Budapest Félmaratonon, most pedig azok után szerzett magyar bajnoki ezüstöt, hogy a héten közúti balesetet szenvedett autójával.

A viadalon 10 300 egyéni, összességében több mint 15 000 induló volt, külföldről pedig minden eddiginél többen, 77 országból 2200-an neveztek. Köztük volt Szijjártó Péter is, aki tavalyi idejének megjavítására készült.