A félidőben 1-0-re vezet Belgium Magyarország ellen a labdarúgó-Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. A dunakeszi szurkolói sátorban a drukkerek a meccs előtt nagyon bizakodóak voltak.

Lang Ádám és a belga Kevin De Bruyne a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntõjének Magyarország - Belgium mérkõzésén a toulouse-i Municipal Stadionban. MTI Fotó: Illyés Tibor
Lang Ádám és a belga Kevin De Bruyne a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntõjének Magyarország – Belgium mérkõzésén a toulouse-i Municipal Stadionban.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Egyértelmű hogy nyernünk kell ma, ez nem kétséges. Erős a csapatunk, ezt már bizonyítottuk.

Rettenetesen szurkolunk a srácoknak Dunakesziről, akármi lesz az eredmény büszkék vagyunk.

Szerintem nem kapunk ki, ha nem is nyerünk, egy döntetlenre biztos kihozzuk. Ünnepel Dunakeszi, ez jól látható. Együtt vagyunk, kiállunk a magyar válogatottért! Hajrá magyarok! –  ilyen és ehhez hasonló mondatokkal lelkesedtek a szurkolói sátorban pár perccel a mérkőzés megkezdése előtt a focirajongók.

Aztán a 10. percben egy baloldali szabadrúgás után tisztán fejelhettek a belgák, és Király is tehetetlen volt.

Rettentően sajnálom ezt a gólt. Hát, remélem a második félidőben megfordítjuk a dolgot – kommentálta a belgák gólját a sátorban Gábor nevű szurkolónk.

A belga csapat első gólja után először csend volt Dunakeszin a sátorban, de nem sokkal később ria ria Hungária kiáltással biztatták tovább a magyar csapatot az emberek.

A belgák komoly fölényben játszottak az első játékrészben. A magyar csapat próbálta stílusosan tartani a labdát, nem vagdalták el, de a vörös ördögök félelmetes gyorsasággal fejlődtek fel a támadásaikhoz. A magyar kapus, Király Gábor 4-szer is hatalmas bravúrral tudott csak menteni. Semmit sem szólhattunk volna, ha hárommal megy Belgium.

Eb, Belgium, gyerekek a sátor előtt

A magyar csapat a második félidő elején rákapcsolt, helyzetekig is eljutott. Courtois kapus kétszer is bravúrral védett. A 75. perctől azonban a villámgyors belgák szétfutottak a kinyíló magyar védelmet és tetszés szerint lőtték góljaikat.

Így lőtték a góljaikat a belgák

A magyarok ellen 58 éve veretlen belgák első gólját tehát Toby Alderweireld szerezte a 10. percben egy bal oldali szabadrúgást követő fejessel. Az utolsó negyedórában előbb Michy Batshuayi, majd Eden Hazard és Yannick Carrasco is betalált.

Belgium a folytatásban július elsején Wales csapatával találkozik a lille-i negyeddöntőben.

Orbán a  Facebookon üzent

Szép volt fiúk, mindent köszönünk – írta a Facebookon a magyar miniszterelnök a meccs után. Budapesten, a Nagykörúton hasonlóan gondolkodtak a drukkerek, bár most kevesebben vannak az utcán a videóközvetítések alapján.

És Dunakeszin?

A 0-4 ellenére még a meccs utáni magyar himnuszt után is hangosan skandálták a “szép volt fiúkat”, de azért kissé szomorúan mentek haza az emberek. Ekkor szólítottunk meg néhány szurkolót.

• Az volt a baj hogy nagy volt rajtuk a nyomás. Sok helyzetet kihagyták a fiúk. Hát nagyon sajnálom”
  • Az elejétől fogva úgy láttam, hogy félt a magyar csapat.
  • Nagyon csalódott vagyok – ezt egy 6 éves fiú mondta. Mire egy hasonló korú lány úgy válaszolt: Nem baj, legalább kijutottunk.

A másfél hétes magyar focicsodát talán ez a szurkolói vélemény tükrözi leginkább:

Hát nem igazán értünk a focihoz, de szurkoltunk a magyaroknak természetesen. Sajnálom hogy kiestek,  jó lett volna, ha továbbjutunk, hiszen jó volt ide kijárni.