Március 10-én rendezik meg a Város Tortája versenyt, ami abból a célból indult, hogy így is megünnepelhessük a kerek évfordulót, miszerint éppen 40 éve, hogy Dunakeszit várossá nyilvánították. Ebből az apropóból a Dunakeszi Post cikksorozatot indít, melyben megismerhetik a megmérettetésen induló öt cukrászdát.

A tulajdonosok, Forál Andor, Forálné Avarosi Szilvia és az eladó, Rebeka szeretettel várják a vendégeket
A tulajdonosok, Forál Andor, Forálné Avarosi Szilvia és az eladó, Rebeka szeretettel várják a vendégeket

Kérdezz-felelek, részlehajlás nélkül. Íme, ismerjék meg az első versenyzőt, a Dalvadort, ami Dunakeszin, a Fóti út 107-es szám alatt várja a vendégeit. A cukrászda művészetkedvelő tulajdonosa, Forálné Avarosi Szilvia válaszolt a Dunakeszi Post kérdéseire.

Mióta létezik a cukrászda?

 2016 március 9-én nyitottuk meg cukrászdánkat.

A Dalvador cukrászda bejárataHonnan jön az ötlet, hogy cukrászdát nyissanak? És miért pont Dunakeszin?

Férjem cukrász és az volt az álma, hogy egyszer lesz egy saját cukrászdája. 2008-ban költöztünk Dunakeszire, az Alagi lakóparkba. Gyesen lévő anyukaként sokat sétáltam két kislányunkkal, és felfedeztük a környéket. Akkoriban nem volt itt cukrászda, ahova beülhettünk volna sütizni, nyáron fagyizni. Ekkor gondoltunk először arra, hogy ez lenne az ideális hely az álmunk megvalósításához. Míg kerestük a megfelelő helyet és folytattuk a tárgyalásokat, nyitottak egy cukrászdát azon az üzletsoron, ahol mi is szerettünk volna. Kicsit elszomorodtunk, de én azt vallom, hogy mindennek megvan az oka és eljön a maga ideje. 2016-ban átvettük azt a cukrászdát, amit előttünk nyitottak meg.

DSC06880

Az első időszakra miként emlékeznek vissza? Nehéz volt az indulás? Milyen elképzeléseik voltak, ehhez képest mi volt a valóság?

Nagyon sokat dolgoztunk az új cukrászdán, teljesen átalakítottuk. Sokat segített nekünk férjem főnöke, Gombai Gábor, a Gombai Cukrászda tulajdonosa az előkészületekben és az üzlet elindításában. Izgalommal vártuk a nyitás napját. Mivel a férjem a Gombai Cukrászdában maradt alkalmazásban, én egyedül voltam a hét minden napján a saját cukrászdánkban. A nyitás hetében férjem édesanyja jött nekem segíteni. Mivel az előző cukrászda nem ment jól és bezárták, azt hittük hogy nehéz lesz a helyén egy másik cukrászdát felfuttatni. Szerencsére ez nem így lett, az új dizájnnak és a több mint 40 féle sütemény választéknak köszönhetően.

Hol tart a vállalkozásuk most?

Ezalatt az egy év alatt egyre több a visszajáró, törzsvendég és folyamatosan nő a vendégkör. Mivel nem hirdettük magunkat sehol, csak szájról szájra terjed a hírünk, ezért még sokan nem ismerik a Dalvador Cukrászdát.

élénk színű belső tér

Mi a fő vonzereje az Önök üzletének? Mitől másabb, mint más cukrászdák?

Mi a fő vonzerőnk? A hét mindennapján több mint 40 féle termékkel várjuk kedves vendégeinket. Igyekszünk mindenkinek az igényét kielégíteni és rugalmasak lenni.
Amiben mások vagyunk mint a többi cukrászda az a dizájn. Kedvenc festő művészem Salvador Dali és az Ő stílusát próbáljuk belecsempészni a cukrászdába. Kezdetnek nem mertünk nagyon szürrealista kiegészítőket használni, de szép lassan, ahogy az emberek megismernek, megszoknak minket, igyekszünk abba az irányba alakítani megjelenésünket.
A cukrászda neve is Salvador Dali nevéből lett, Salvadorból Dalvador. A logót is Dali írásával terveztettük.logo

Önöknek mi a legkedvesebb süteménye? Ez kapható önöknél?

Az én kedvenc süteményem a tejszínes gesztenye torta, ami természetesen kapható a cukrászdánkban. Ennek a süteménynek külön története van. Évekkel ezelőtt ezt a sütit férjem és jó barátja találta ki, de soha nem készítették el egyik munkahelyükön se, csak én kaptam meg minden évben szülinapomra.

költemények

Mi alapján állítják össze a kínálatot?

Igyekszünk mindenki igényét kielégíteni, ezért is tartunk nagy választékot.

Milyen alapanyagokból készülnek a sütemények? Van-e valami koncepció?

A sütemények egy része nem helyben készül. Két helyről szállítanak, Gombai Cukrászdából és az Egy Csepp Csoda Cukrászműhelyből. Mindkét helyen, és természetesen mi is, minőségi alapanyagokat használunk. A fagylaltot férjem készíti kézműves módszerrel, kizárólag olasz alapanyagokból.

tarka-vidám

Kik dolgoznak és hányan a cukrászdában? Mi alapján esett rájuk a választás?

Családi vállalkozás, jelenleg két alkalmazottal üzemelünk. A fő szempont az alkalmazottak kiválasztásánál a kedvesség, a munkabírás és rátermettség volt.

Mi volt a legnagyobb sikerélményük?

A legkedvesebb és legnagyobb sikerélményünk természetesen az, hogy valóra váltottuk az álmunk, saját cukrászdát nyitottunk.

Vannak-e új célok, célkitűzések a vállalkozás kapcsán akár rövid, akár hosszútávon?

Természetesen vannak célkitűzések, hiszen ez viszi előre az embert, a vállalkozást. Ám ezekről még nem szívesen beszélnék.

szinte szobszerű alkotás

Hogyan készülnek a Város Tortája megmérettetésre? Miből merítik az inspirációt?

Sokféle ízben gondolkodtunk, mire kitaláltuk az ünnephez szerintünk leginkább illő ízvilágot. Több próbasütés által találtuk ki az ízt és a külsőt.

Új kreáció lesz-e a születő alkotás, vagy egy régi újragondolása?

Teljesen új kreáció.

Milyen ízélményre lehet számítani? Milyen alapanyagokban gondolkodnak?

Egy könnyű, lágy, kellemes ízélményre törekedtünk. Az alapanyag maradjon meglepetés mindenki számára.

Vizuálisan mire törekednek majd?

Letisztult, egyszerű külsőt tervezünk a tortának.

Előző cikkKutyafarsang a galgok megmentéséért
Következő cikkLebilincselő filmdráma, most ingyen megnézheti a filmet!